Artykuły

Kolarstwo i problemy początkujących

Kolarstwo i problemy początkujących

Każdy sport potrafi dawać niezwykłą przyjemność, aczkolwiek dla osób, które nie miały zbyt dużej styczności z intensywnymi treningami, istnieje bardzo wiele sytuacji, w których ryzykują oni uszczerbek na swoim zdrowiu. Niemniej jednak, jak to się mówi - najtrudniejszy jest pierwszy krok. W tym artykule przyjrzymy się potencjalnym błędom początkujących.

Początki bywają trudne

Nie jest to tajemnicą, że kontuzje potrafią zaatakować nagle i niespodziewanie. Jednakże, tak jak zauważyliśmy wcześniej, amatorscy fani tego sportu są zdecydowanie bardziej podatni na różnego rodzaju problemy zdrowotne. Czemu tak się dzieję? Otóż, częstym problemem jest brak wiedzy na temat swojego własnego organizmu. W momencie, w którym decydujemy się na rozpoczęcie praktykowania jakiegoś sportu, wielu ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z profesjonalna stroną trenowania może być zagubiona albo po prostu nie posiadać odpowiedniej wiedzy. Takie zachowanie niestety prowadzi do silnego obciążenia organizmu, który w wielu przypadkach może być ponad nasze siły. Zdarzają się też przypadki ludzi, którzy wsiadają od razu na rower i jadą przed siebie. Rzecz jasna, nie ma w tym nic złego, aczkolwiek zawsze należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce i przygotowaniu, gdyż w przeciwnym razie jedyne co będzie czekało na nas na końcu trasy, to będzie parszywa kontuzja, która powstrzyma nas albo nawet zniechęci do kolarstwa. Kolejna rzecz, która zasługuje na specjalną wzmiankę to fakt, że kolarstwo jest sportem, który wymaga od nas użytku odpowiednie sprzętu. Niestety, ale nie każdy rower nadaje się do ćwiczenia, czy też prowadzenia intensywnej jazdy, z czego często wsiadając na rower możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego. Warto jest odpowiednio zapoznać się ze specyfiką sprzętu i przede wszystkim mieć na uwadze nasze własne ciało oraz odpowiednie dopasowanie sprzętu.

Początki kolarstwa mogą być problematyczne, aczkolwiek jest to sport, który z całą pewnością może zapewnić nam ogromną ilość przyjemności i satysfakcji. Musimy tylko pamiętać - tak jak w przypadku innych dziedzin - o odpowiednim przygotowaniu zarówno siebie, jak i naszego sprzętu.

Data

29 października 2019

Tagi

Blog, sport,

Centrum fizjoterapii i osteopatii S.C.

W naszej klinice zadbamy o prawidłową profilaktykę, rehabilitację oraz dokonamy niezbędnych zabiegów medycznych.

Prowadzimy Centrum Młodego Sportowca, które specjalizuje się w opiece fizjoterapeutycznej dla młodzieży trenującej piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, pływanie i wiele innych.

Kontakt

tel: 695 732 305

mail: czubaszewski.awf@gmail.com

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna

Adres

ul. Grunwaldzka 1, 60-780 Poznań

Centrum Fizjoterapii i Osteopatii
Ł. Czubaszewski, A. Rakowska S.C.

ul. Grunwaldzka 1
60-780 Poznań

695 732 305
konsultacje@cfio.pl