Artykuły

„Bez tajemnic” - czyli kim jest osteopata i czym jest osteopatia

„Bez tajemnic” - czyli kim jest osteopata i czym jest osteopatia

Wiele osób szukających alternatywy dla operacji oraz nieinwazyjnych metod leczenia kontuzji i chronicznych schorzeń prędzej czy później natrafia na wzmiankę o osteopatii. Większość z nich może zainteresować się jej aspektami, takimi jak możliwość uniknięcia operacji czy polepszeniem zdrowia, część jednak całkowicie ją odrzuci. Dlaczego? Ponieważ zakwalifikują ją jako dziedzinę „medycyny alternatywnej”, które znane są z tego, iż nie są to pewne, aprobowane przez medycynę sposoby leczenia. Kto miałby w tym przypadku rację?

Czym jest osteopatia?

Osteopatia — jak już pisaliśmy pokrótce w jednym z poprzednich artykułów — jest jedną z metod fizjoterapii. O ile jednak centrum fizjoterapii zajmuje się wszystkimi jej aspektami, centrum osteopatii zajmuje się jedynie leczeniem i diagnozą przy użyciu dłoni. Opiera się ona przede wszystkim na niezwykłej wiedzy na temat anatomii człowieka oraz działaniu wszystkich jego aspektów. Jako ważny element rehabilitacji, osteopatia definitywnie zalicza się do klasycznych, tradycyjnych metod leczenia. Sam osteopata jest również prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie — nie jest tylko wyspecjalizowanym masażystą, ale jest też obeznany z fizjologią ciała, jego biomechaniką oraz nawet z takimi szczegółami jak psychologia ludzka. Pokazuje to, iż ta metoda leczenia nie patrzy na człowieka jedynie pod kątem fizycznym, ale również psychicznym. Dzięki temu osteopata może znaleźć faktyczny powód bólu — na przykład potrafi powiązać zastój żylny z bólem pleców lub złą postawę siedzenia z bólem kolana.

Czym jest więc osteopatia? Jest to dziedzina medycyny odpowiedzialna przede wszystkim za leczenie wszelkich chorób i schorzeń wszystkich układów ruchu znajdujących się w organizmie. Może służyć jako alternatywa dla inwazyjnej operacji oraz sposób na powrót do pełnej sprawności po kondycji czy wypadku. Sam osteopata to prawdziwy lekarz, który musi znać cały organizm, by skutecznie odkryć powód bólu. Każdy, kto zmaga się z bólem, może więc śmiało sięgnąć po jego pomoc.

Data

15 marca 2019

Tagi

fizjoterapia

Centrum fizjoterapii i osteopatii S.C.

W naszej klinice zadbamy o prawidłową profilaktykę, rehabilitację oraz dokonamy niezbędnych zabiegów medycznych.

Prowadzimy Centrum Młodego Sportowca, które specjalizuje się w opiece fizjoterapeutycznej dla młodzieży trenującej piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, pływanie i wiele innych.

Kontakt

tel: 695 732 305

mail: czubaszewski.awf@gmail.com

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna

Adres

ul. Grunwaldzka 1, 60-780 Poznań

Centrum Fizjoterapii i Osteopatii
Ł. Czubaszewski, A. Rakowska S.C.

ul. Grunwaldzka 1
60-780 Poznań

695 732 305
konsultacje@cfio.pl