Artykuły

"Kontuzja już mnie nie ogranicza" - o fizjoterapii sportowej i jej skuteczności

Jeden niefortunny ruch, źle postawiona stopa czy chwila nieuwagi - wszystko to w jednej chwili może dla sportowca zakończyć się kontuzją. Często są to małe urazy, które wystarczy zaleczyć lub przeczekać, czasami są to jednak problemy, które mogą za takim niefortunnym sportowcem ciągnąć się nawet całe lata. Zdarza się, że mogą być one nawet powodem, przez który sportowiec musi zrezygnować z ukochanej pasji. Dlatego od razu po jej wystąpieniu trzeba zrobić wszystko, by podjąć próbę eliminacji kontuzji.

Fizjoterapia sportowa - w czym może pomóc?

W tym pomoże już fizjoterapeuta sportowy - specjalista profesjonalnie zajmujący się przywracaniem pacjentowi pełnej fizycznej sprawności. Do tego celu wykorzystywane są często tradycyjne metody, między innymi masaż zmniejszający ból i napięcie. Pozwoli on ograniczyć ból kolana, które było kontuzjowane, jak i ból pleców doskwierający z powodu kontuzji lub nawet złej postawy. Fizjoterapia sportowa może być wykorzystywana do wszystkich problemów, jakie mogą doskwierać sportowcom - niezależnie od tego, czy są oni amatorami, czy też zawodowcami.

Jaka jest skuteczność takiej terapii?

Wbrew pozorom, rehabilitacja sportowa jest dość skuteczną metodą leczenia kontuzji oraz urazów spowodowanych uprawianiem sportu. Ponad połowa osób decydujących się na rehabilitację uzyskuje widoczną poprawę swojego stanu zdrowia, a część z nich odzyskuje pełną sprawność sprzed kontuzji. Oczywiście zależy to od rodzaju schorzenia i od osoby, jednak z całą pewnością taki wynik sprawia, iż rehabilitacja jest świetną alternatywą dla operacji.

Każdy kontuzjowany sportowiec powinien przed operacją spróbować rehabilitacji sportowej - wysoka skuteczność i widoczna poprawa stanu zdrowia może pomóc zniwelować, lub nawet całkowicie usunąć problem spowodowany urazem. W drugim przypadku może to nawet sprawić, iż skomplikowana operacja stanie się niepotrzebna, gdyż po rehabilitacji przywrócona zostanie pełna kondycja organizmu.

Data

1 marca 2019

Tagi

Blog

Centrum fizjoterapii i osteopatii S.C.

W naszej klinice zadbamy o prawidłową profilaktykę, rehabilitację oraz dokonamy niezbędnych zabiegów medycznych.

Prowadzimy Centrum Młodego Sportowca, które specjalizuje się w opiece fizjoterapeutycznej dla młodzieży trenującej piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, pływanie i wiele innych.

Kontakt

tel: 695 732 305

mail: czubaszewski.awf@gmail.com

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna

Adres

ul. Grunwaldzka 1, 60-780 Poznań

Centrum Fizjoterapii i Osteopatii
Ł. Czubaszewski, A. Rakowska S.C.

ul. Grunwaldzka 1
60-780 Poznań

695 732 305
konsultacje@cfio.pl