Artykuły

"Lepsze życie" - osteopatia jako sposób na zdrowie

W ostatnich latach medycyna konwencjonalna poszła niezwykle do przodu. Dokonano niezwykłych przełomów i odkryto bardzo wiele metod leczenia setek schorzeń. Tworzone są także coraz bardziej skomplikowane maszyny medyczne mające na celu poprawę zdrowia pacjenta. Mimo to jednak wciąż sięga się do medycyny tradycyjnej, między innymi do osteopatii. Jest to metoda diagnozowania i leczenia rękami, która jest jedną z metod fizjoterapii. Sama fizjoterapia, jak prawdopodobnie wiadomo, ma na celu leczenie, utrzymywanie i rozwijanie zdolności ruchowych człowieka. Jest ona szczególnie ważną częścią rehabilitacji - obejmuje wszystkie fizyczne jej aspekty mające na celu przywrócenie pełnej sprawności organizmu po urazie. Jak wykorzystać więc osteopatię do zachowania lepszego zdrowia?

Na jakie dolegliwości medycyna tradycyjna?

U osteopaty pomocy można szukać w dość szerokich zakresach problemów. Najważniejsze z nich to jednak problemy, którym zwykle towarzyszy sport oraz ból. Mowa tu na przykład o kontuzjach kolan czy łokciu tenisisty - są to bardzo częste schorzenia mogące zakończyć się operacją, jednak przy odpowiednio prowadzonej rehabilitacji można całkowicie tego uniknąć. Osteopata pomoże także przy chronicznym bólu pleców oraz w wypadku zwyrodnienia stawów. Wszystko to dzięki odpowiednim umiejętnościom manualnym, wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka oraz pełnej znajomości działania organizmu ludzkiego. Są również inne schorzenia, które można naprawić osteopatią - między innymi problemy układu pokarmowego prowadzące do niekontrolowanego przyrostu masy ciała oraz inne, mniej konwencjonalne problemy, na jakie może cierpieć człowiek.

Centrum osteopatii nie jest jeszcze bardzo znanym miejscem, jednak ludzie coraz częściej zwracają się do medycyny tradycyjnej, zanim postanowią podjąć się zwykle inwazyjnej operacji. Wystarczy więc znaleźć centrum fizjoterapii prowadzące tego typu zabiegi, by znacząco podnieść swoją jakość życia i zdrowia.

Data

15 lutego 2019

Tagi

Blog

Centrum fizjoterapii i osteopatii S.C.

W naszej klinice zadbamy o prawidłową profilaktykę, rehabilitację oraz dokonamy niezbędnych zabiegów medycznych.

Prowadzimy Centrum Młodego Sportowca, które specjalizuje się w opiece fizjoterapeutycznej dla młodzieży trenującej piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, pływanie i wiele innych.

Kontakt

tel: 695 732 305

mail: czubaszewski.awf@gmail.com

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna

Adres

ul. Grunwaldzka 1, 60-780 Poznań

Centrum Fizjoterapii i Osteopatii
Ł. Czubaszewski, A. Rakowska S.C.

ul. Grunwaldzka 1
60-780 Poznań

695 732 305
konsultacje@cfio.pl